Nově zabanované karty? Pokémon TCG - Vivid Voltage Banlist

 

S nástupem nové edice přichází i nový banlist, tentokrát nebudou zabanovány karty ze Standardu, ale z Expandedu. Karty Vám blíže popíšeme a vysvětlíme, proč došlo k banu.

 


 

Milotic (X & Y - Flashfire)

FLF_023_R_EN

Tento Milotic by zabanován pouze kvůli své abilitě: Jednou za tvé kolo (před tím, než zaútočíš), tak můžeš knocknout tohoto Pokémona, pokud to uděláš, tak přiřaď 3 basic energie z discard pileu k jednomu tvému Pokémonovi (kromě Pokémona EX).

 

Proč byl zabanován? 

Noví Pokémoni VMAX (nebo i starší Pokémoni GX Tag Team) potřebují na útok většinou hodně energií, tenhle Milotic mohl extrémně rychle nabít cokoliv, protože není specifikováno, jakou barvu energií přiřadit.

 


 

Oranguru (Sun & Moon - Ultra Prism)


UPR_114_R_EN_LG

Byl zabanován kvůli prvnímu útoku : Dej 3 karty z tvého discard pileu na vrch tvého decku v jakémkoli pořadí.

 

Proč byl zabanován?

Oranguru byl zabanován hlavně kvůli kombu se Sableyem (ten je mimochodem zabanován jako další na řadě), tyto 2 karty totiž umožňují jednoduchý neustálý přísun karet, aby se zmenšila účinnost control decků, tak byli zabanováni.
Sableye (Black & White - Dark Explorers)

DEX_062_R_EN_LG

Byl zabanován kvůli útoku Junk Hunt : Dej 2 item karty z tvého discard pileu do ruky.

 

Proč byl zabanován?

Kvůli kombu s Orangurem (podrobněji vysvětleno výše).

 


 

Shaymin EX (X & Y - Roaring Skies)

ROS_077_R_EN

Byla zabanována kvůli abilitě : Když tohoto Pokémona zahraješ z ruky na lavičku, tak si dober do 6 karet na ruce.

 

Proč byla zabanována?

Zde je odpověď velmi jednoduchá - kvůli kombu s trenérskou kartou Scoop Up Net (Vem jednoho Pokémona co není GX nebo V do tvé ruky), díky Scoop Up Netu jste mohli použít Shaymin až 8x za kolo! To neskutečně zrychlí Váš Set Up, takže jste o velký krok blíže k vítězství.


Závěrem

 Expanded po nástupu Pokémonů V a VMAX potřeboval rozhodně změnu, hlavně kombo Shaymin EX + Scoop Up Net bylo úplně všude. Zároveň Milotic byl rozhodně potřeba zabanovat taky, přiřazování energií je odjakživa velmi silná vlastnost, takhle to bylo v Expandedu hrozně jednoduché a efektivní.

Jaký máte názor na zabanování těchto karet vy?
autor : Tomáš Borek

zdroj : https://www.pokebeach.com/2020/10/resource-management-oranguru-shaymin-ex-sableye-and-energy-grace-milotic-banned-in-the-expanded-format

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení